SWOS Scene: WWW.SENSIMAN.NET, Sensible Manager (SM) - manager SWOS on-line; 10 lig, gramy od 2000 roku!
Languages: pl

SWOS Easy Start

Spis treści
1. Sensible World of Soccer '96/'97
2. Wybór platformy komputerowej
3. Jak grać?
4. Zestawienie kompetencji
5. Recenzje Sensible Soccer i Sensible World of Soccer
6. Keyboard Controls


1.Sensible World of Soccer '96/'97
Sensible World of Soccer to piłka nożna na komputery z rodzaju gier zręcznościowych, ale również strategiczna gra menedżerska, która pozwala graczowi objąć rolę menedżera rzeczywistego klubu. Jest to gra pozwalająca czerpać wiele zabawy z tego, co w piłce nożnej jest imponujące: szybkie mijanie przeciwników, nadawanie piłce rotacji przy podaniach po ziemi i strzałach z dystansu, uderzania z główki na odległość połowy boiska lub rzucanie się na szczupaka, strzeleckie wyładowania w pełnym biegu, zmierzające w okienko bramki oraz obrony bramkarzy w nieprawdopodobny sposób.

Po wgraniu gry dostrzegamy menu, które przeprowadzi nas przez opcje, abyśmy mogli zaznaczyć 2 drużyny i rozegrać premierowy mecz. W grze meczowej staje naprzeciw siebie 22-ch zwinnych, małych piłkarzy w pikselowej grafice. Potrafią oni błyskawicznie podawać do przodu i tworzyć sytuacje bramkowe. W ferworze walki wślizgi w przeciwnika są nieuniknione, a niknąca piłkarzowi kontrola piłki jest okazją do wykazania się biegłością manualną w jej opanowaniu. Jak przystało na grę zręcznościową w meczu zobaczymy nadrealistyczne gole, które mają w sobie coś zadziwiającego może dlatego, że w rzeczywistej piłce nie miałyby szans powodzenia. Stratą byłoby usuwać akcje marzeń, stąd brak realizmu w kopaniu piłki jest nawet zaletą.

Gra zawiera pokaźny zasób składów drużyn z całego Świata; od 143 narodowych reprezentacji ze wszystkich kontynentów, poprzez 88 profesjonalne ligi, w tym Liga Polska, a nawet egzotyczne drużyny czwartej Ligi Salwadorskiej. Gdy te wszystkie ligi zaczynają równolegle rozgrywać sezony, a my w jednej z tych lig wsławiamy się prowadzeniem wybranego klubu, wydaje nam się, że stajemy się częścią wielkiego piłkarskiego świata (World of Soccer). Tak stanie się, gdy wybierzemy karierę. W niej możemy wczuć się w rolę menedżera: kupować zawodników, budować ich wartość, sprzedawać z transferową grą na podbicie ceny, a potem rozsądnie (Sensible) prowadzić zbudowany przez siebie zespół do triumfu w Lidze Mistrzów. Po takich sukcesach na pewno zagraniczne kluby oraz reprezentacje złożą ci ofertę pracy. Gdy w końcu będziesz selekcjonerem dotrzesz do etapu poszukiwania i powoływania rozrzuconych po świecie zawodników. W osiągnięciu najwyższych celów na pewno pomoże ci opracowanie własnej taktyki w kontrolerze poruszania się piłkarzy. Sensible zapewnia godziny cudownej rozrywki z szybko biegającymi piłkarzami, a jeśli grałeś w tę grę już kiedyś, to zabierze cię ona do wspomnień, do pokolenia piłkarzy, które przeminęło, do stadionów zielonych, szeroko pod błękitnym niebem rozciągnionych, do tych mundiali mówiących językiem rozmaitem, wyzłacanych pucharem, posrebrzanych zachwytem. Wielką zaletą jest wyrazistość i płynność meczu oraz prostota sterowania. SWOS jest jednym z lepiej wykonanych symulatorów piłki nożnej lat '90. To najzabawniejsza symulacja piłkarska i jeżeli chcesz mieć furtkę od realistycznych symulacji, to zagraj, w tą jedną z najlepszych i nigdy niestarzejących się gier!

Autor: Bliszka, Data: 10.06.2011