SWOS Scene: WWW.SENSIMAN.NET, Sensible Manager (SM) - manager SWOS on-line; 10 lig, gramy od 2000 roku!
Languages: pl

Taktyki

Taktyka to plik z 35 taktycznymi planszami. Uniwersalna dla wszystkich drużyn w każdym czasie. Strategicznie wyznaczona pozycja piłkarzy jest ładowana przed meczem. Ustawienie taktyczne pozmieniamy na lepsze przy użyciu wbudowanego do SWOS edytora taktyk, który jest jednakowy we wszystkich wersjach gry. Własną taktykę na pewno opłaca się stworzyć, gdyż daje to więcej mocy do napędu drużyny. Jeżeli nie zdecydujecie się zrobić taktyki, to pozostają słabe standardowe, które są dostępne w grze.

Standardowa (pre-defined) -> po wielu dniach jest gotowa -> Poprawiona wersja tj. Własna (User-defined).

Aby stworzyć taktykę uruchamiamy SWOS Launcher, wybieramy 2 drużyny w rozgrywkach DIY Competition, a przed meczem wchodzimy do Edit Tactics. Żadne przekopywanie się przez tekst czy liczby. Sprowadza się to do przesuwania pionków. Na planszy z boiskiem, ikony piłkarzy obrazują ustawienie, a ikona piłki obrazuje jedną z wielu plansz boiska. Do pozostałych wchodzimy przesuwając ikonę piłki. Według podanego ustawienia w 35 planszach, piłkarze przemieszczają się względem piłki podczas meczu. Stworzona taktyka będzie znajdować się w głównym folderze (run/swos/*.tac).

Fabo tactics editor

Kursy tworzenia taktyk - mają na celu wprowadzić na właściwą ścieżkę tworzenia i sprawić, że jesteśmy coraz bliżej poznania prawdy o taktykach:

Taktyki gotowe:

 

Galeria

Pic.1. Kolorowe koszulki.
Fabo colors

 

Pic.2. Numery 2-11. Każda droga do
góry i w lewo prowadzi od 2 do 11.
Fabo numbers

 

Autor: Tomplus, Data: 26.06.2008